android apple arrow cart-big-outline cart-full check chef-hat all-grid bullseye lightbulb circle-medium circle-small clock download download enlarge facebook instagram magnifier menu-arrow-down pointer printer share star twitter user-simple youtube
menu-arrow-down gift-certificate-icon

FAQ

Často kladené otázky Zde najdete odpovědi na často kladené otázky:

Zapalování

 • Existuje jednoduchý způsob jak zapálit grilovací uhlí?

  Ano, takový způsob existuje. Použijte startovací komín Weber Rapidfire v kombinaci s podpalovacími kostkami Weber. Tak se to podaří vždycky!

  Naplňte startovací komín požadovaným množstvím briket, položte 2-3 podpalovací kostky na palivový rošt svého grilu a zapalte je. Na to potom postavte startovací komín naplněný briketami. Nyní musíte, podle množství briket v komínu, 20-30 minut čekat. Když se horní vrstva briket potáhne bílou vrstvou popela, jsou brikety dostatečně nažhavené a připravené k použití.

  Nyní naplňte gril rozžhaveným uhlím. Používejte při tom vždy grilovací rukavice.

  Když je žhavé uhlí v grilu, stačí už jen nasadit grilovací rošt a zavřít poklop.

  Grilovací rošt krátce předehřejte a už můžete začít grilovat.

 • Moje uhlí zhaslo. Čím to je?

  Nejčastějšími chybami při zapalování jso:

  • Nevhodné zapalovací prostředky:
   Používejte výhradně pevné podpalovače, které hoří dlouho a vysokým žárem. Podpalovací kostky Weber hoří vysokým žárem a mohou zapálit jakoukoli briketu.
  • Nečeká se, až je uhlí kompletně rozžhavené:
   Počkejte, až se uhlí pokryje šedou nebo bílou vrstvou popela. Když se žhavé uhlí přesune do grilu příliš brzy, může znovu zhasnout.
  • Větrací průduchy jsou zavřené nebo jen pootevřené. Při grilování nechte větrací průduchy na kotli a na poklopu otevřené. Jen tak se dostane dostatečné množství vzduchu ke žhavému uhlí.
  • Uhlí může zhasnout také v případě, že jste ho použili příliš velké množství. Kousky uhlí se tak navzájem uhasí, protože už nedochází k cirkulaci vzduchu.
 • Dřevěné uhlí nebo brikety? Co mám použít?

  Weber doporučuje použít brikety v případě, kdy jsou potřeba dlouhé doby grilování. Speciálně při využití nepřímé grilovací metody. S briketami Weber Premium můžete grilovat až 4 hodiny. Není vždy nutné, aby uhlí hořelo celé 4 hodiny. Proto můžete žár uhasit a brikety při příštím grilování znovu použít. Doporučujeme používat startovací komín Weber Rapidfire. S ním funguje zapalování briket vždy.

   

  Od roku 2011 je k dispozici Weber Premium Restaurant uhlí.

  V tomto případě se jedná o dřevěné uhlí z tvrdého kebračového dřeva. Vlastností dřevěného uhlí je, že vyprodukuje vysokou teplotu a žár udrží relativně dlouho.

  Dřevěné uhlí Weber Premium Restaurant se hodí zvláště k rychlému grilování steaků při vysoké teplotě. Tento druh dřevěného uhlí je vhodný k Weber příslušenství Gourmet BBQ System SEAR Grate. Litinový Sear Grate (litinový grilovací rošt s mřížkovaným vzorkem) na steak „vypálí“ typické mřížkování. K tomu je nutná vysoká teplota, které lze s Weber Premium Restaurant uhlím snadno dosáhnout.

 • Jaký zapalovací prostředek by se měl používat?

  Pro bezpečné a snadné zapálení doporučujeme použít speciální podpalovací kostky (např. podpalovací kostky Weber). Jsou bez zápachu, zdravotně nezávadné a nijak neovlivňují chuť grilovaného pokrmu. Radíme využívat k zapalování uhlí startovací komín (např. Weber Rapidfire) a upustit od používání tekutých podpalovačů, které mohou při neodborném zacházení představovat bezpečnostní riziko.

 • Jaké nastavení větracího průduchu je vhodné pro můj gril?

  Dřevěné uhlí ve vašem grilu potřebuje k hoření dostatečný přívod vzduchu. Nejdřív úplně otevřete dolní a horní větrací průduchy.

  Potom, podle požadované teploty, může být větrací průduch na kotli více nebo méně uzavřen – nikdy by však neměl být úplně zavřený, pokud nechcete žár uhasit. Větrací průduch na poklopu by měl zůstat vždy úplně otevřený. Zavřený je jen tehdy, když má být uhašen žár. K uhašení žáru musí být kompletně zavřeny oba větrací průduchy.

 • Jak mohu na svém grilu na dřevěné uhlí regulovat teplotu?

  Existují dva faktory, které mohou teplotu ve vašem grilu ovlivnit a které můžete regulovat. Za prvé je to množství briket/uhlí, které použijete, a za druhé pozice větracího průduchu na kotli. Čím menší množství uhlí, tím nižší dosažitelná teplota v grilu. Čím více bude posuvný větrací průduch na kotli zavřený, tím méně vzduchu se dostane k uhlí a tím menší tak bude žár v grilu. (Pozor! Nezavírat větrací průduch příliš, jinak se žár uhasí.)

   

  Množství potřebného uhlí můžete zjistit v návodu k obsluze. Počínaje modely 2010 je ke každému grilu přiložen dávkovač briket.

   

  Kromě toho máte možnost vytvořit v grilu různá tepelná pole. V tom případě nechejte polovinu palivového roštu volnou, druhou polovinu palivového roštu naplňte zapáleným uhlím. To by mělo být uspořádáno tak, aby se množství žhavého uhlí zvyšovalo směrem ke stěně kotle. (Natočeno 90° k madlům na kotli, jinak budou příliš horká). Tak dosáhnete poblíž okraje kotle na grilovacím roštu nejvyšší teploty – na protilehlé straně bude teplota výrazně nižší a vznikne tak nepřímá grilovací zóna. Tímto způsobem jste vytvořili v grilu rozdílné tepelné zóny. Obtížné nastavování výšky grilovacího roštu tak odpadá. (K tomu vám doporučujeme podrobné pokyny v naší knize o grilování na dřevěném uhlí „Weber grilování na dřevěném uhlí“. Zde jsou podrobně popsány všechny nejrůznější grilovací metody.)

 • Mohou se grilovací brikety Weber po prvním krátkém použití znovu použít?

  Jestliže byly brikety použity jen krátce a vyhořely jen asi z poloviny svého objemu, mohou se znovu použít. Měly by se však používat současně s novými Weber briketami.

ČIŠTĚNÍ

 • Myslím, že se barva na vnitřní straně poklopu mého grilu odlupuje! Co mám dělat?

  Žádný strach, není to barva. Poklop Weber grilů není lakovaný, je potažený vypálenou vrstvou porcelánového smaltu, která se nemůže odlupovat. Při grilování se na vnitřní straně poklopu usazuje tuk. Působením vysokého žáru tuk na vnitřní straně poklopu shoří a zuhelní. Tyto usazeniny můžete opět odstranit drsnou houbou nebo čisticími prostředky k rozpouštění mastnoty. Čas od času poklop vyčistěte mycím přípravkem rozpouštějícím tuky a opláchněte vodou.

 • Jak správně odstraním mastné usazeniny v poklopu grilu?

  Před grilováním odstraňte všechny volné části měděným kartáčem. K zamezení těchto usazenin jednoduše otřete po každém grilování teplý, ale už ne horký poklop uvnitř kuchyňským papírem nebo slabým roztokem mycího prostředku.

 • Jak správně čistit a používat litinový tál (desku)?

  Litinové otáčecí tály pro Q100, Q200, Q300, Genesis, Spirit a Summit se smaltováním

   

  Litinové otáčecí tály pro shora uvedené grily jsou potaženy vrstvou smaltu.

   

  Před prvním použitím byste měli grilovací tál umýt teplou vodou a mycím prostředkem.

   

  Grilovací tál vždy osušte suchou utěrkou.

   

  Nikdy grilovací tál neumývejte v myčce na nádobí.

   

  Při prvním použití byste měli litinový tál předehřát a lehce do něj vetřít olej. Postupně zjistíte, že výsledky grilování budou u litinového tálu tím lepší, čím častěji jej budete používat.

   

  Litinové grilovací tály s povrchovou úpravou nemusí být impregnovány rostlinným tukem.

   

  Grilovací tál se smaltovaným potahem nečistěte nikdy ocelovým kartáčem nebo brusnou houbou (která je k dostání v obchodě s nářadím)

  To by mohlo povrch grilovacího tálu poškodit.

   

  Litinové tály reagují podobně jako litinové pánve.

  Čím častěji se používají, tím lepší jsou výsledky grilování.

   

  Po použití můžete litinový tál očistit měděným kartáčem nebo kartáčem z ušlechtilé oceli značky Weber.

  Kromě toho se grilovací tál může ještě umýt teplou vodou a drsnou houbou (bez abrazivních látek).

   

  Neměli byste používat mycí prostředky ani litinový tál namáčet do vody.

  Dodržujte vždy návod k obsluze svého grilu a grilovacího tálu.

METODY GRILOVÁNÍ

 • Jaký je rozdíl mezi přímým a nepřímým grilováním?

  Při přímé grilovací metodě je žhavé uhlí umístěno přímo pod grilovaným pokrmem. Zde se griluje spíše při vysokých teplotách (280 – 320 °C). Tato metoda se obvykle užívá pro steaky a klobásy, tedy pro maso, které se griluje max. 25 minut.

   

  Při nepřímé grilovací metodě se žhavé uhlíky uspořádají po stranách palivového roštu (vpravo a vlevo). Grilovaný pokrm leží na grilovacím roštu uprostřed. Pod ním se nachází miska na zachycení tuku a šťávy z pečeně.Tuk a šťáva z pečeně nemohou tedy kapat na žhavé uhlí. Obvyklé teploty se pohybují od 180°C do 220°C. Podle této metody se může grilovat všechno, co je možné upéci i v domácí troubě. Takto se dají připravit celá kuřata, masové rolády, dokonce i vánoční husa, nebo např. chléb, koláče či pizza.

  Grilovaný pokrm není třeba na grilovacím roštu otáčet. Žár se od zavřeného poklopu a od kotle odráží a rovnoměrně působí na grilovaný pokrm.

   

  Poklop je při přímé a nepřímé metodě vždy zavřený (větrací průduchy otevřené).

   

  Poklop slouží k tomu, aby žár zůstal v grilu. Nasazením poklopu se zabrání vzniku plamenů a spálení pokrmů.

   

  Tip: Grily na dřevěné uhlí: O dalších grilovacích metodách, např. o metodě 50/50, se dočtete v naší knize o grilování na dřevěném uhlí „Grilujeme s Weberem na dřevěném uhlí“.

  Zde jsou podrobně popsány všechny nejrůznější grilovací metody.

 • Na co musím dbát při grilování pizzy na kameni na pizzu Weber?

  Nejdříve musíte kámen na pizzu Weber v grilu nepřímým žárem cca 10 – 15 minut předehřát při zavřeném poklopu. U grilu na dřevěné uhlí je ideální uspořádání žhavého uhlí na palivovém roštu do kruhu tak, aby střední plocha pod pizza kamenem zůstala volná.

   

  Pizza kámen se potom umístí mezi žhavé uhlí (u grilu na dřevěné uhlí) nebo mezi hořáky (přední a zadní hořák u plynového grilu) na grilovacím roštu.

   

  Krátce před grilováním pizzy posypte kámen na pizzu moukou. Přeneste pizzu pomocí plechu, který je ke kameni na pizzu dodáván, nebo Weber speciální lopatkou na pizzu na kámen a ihned znovu zavřete poklop. Žár stoupá po stranách nahoru a odráží se od poklopu na grilovanou pizzu.

   

  Používejte kulatý kámen na pizzu na grilech na dřevěné uhlí a na modelech Q100 a Q200 a obdélníkový kámen na pizzu na plynových grilech (od Q300).

 • Uzení

  Jak mám udit na svém grilu na dřevěné uhlí?

   

  Při uzení na grilu na dřevěné uhlí se jedná o grilování s příchutí uzení, což znamená, že se v průběhu grilování na grilovaný pokrm přenáší dodatečné kouřové aroma.

   

  Weber nabízí 5 různých druhů udících lupínků – bílý ořech, mesquite, pekanový ořech, třešňové a jabloňové dřevo.

   

  Grily na dřevěné uhlí

  U grilů na dřevěné uhlí značky Weber se položí lupínky předem namočené ve vodě přímo na žhavé uhlí. Lupínky musí být předtím nejméně jednu hodinu namočené ve vodě, protože by jinak shořely. U grilovaného pokrmu s krátkou dobou přípravy byste měli nejdříve počkat, až se kouř rozvine a teprve potom položit pokrm na grilovací rošt a zavřít poklop.

   

   

  Plyn

  Pro plynové grily Spirit 310 a 320 a grily série Genesis je k dispozici udicí box jako příslušenství. U grilů Summit E/S 450, 470, 650 a 670 patří udicí box k sériovému vybavení.

  Namočte nejprve udící lupínky nejméně na hodinu do vody a předehřejte gril. Potom dejte lupínky do speciálního udícího boxu. Nechte poklop udícího boxu a grilu nejdříve otevřený, dokud se kouř nerozvine. Potom položte pokrm ke grilování na grilovací rošt a poklop uzavřete.

   

  Množství udících lupínků se řídí podle požadované intenzity kouřového aroma.

   

   

  Weber udící prkénko

  Kromě toho máte možnost použít na grilu (na dřevěné uhlí a plyn) udící prkénko Weber. Jedná se o speciální dřevo z červeného cedru (western red cedar), které dodává grilovanému pokrmu jedinečné, jemné aroma. Velmi se hodí zvláště ke grilování celých filetů z lososa. Dříve, než se prkénko položí na gril předehřátý vysokým žárem, musí se nejprve alespoň na hodinu namočit do vody. Počkejte, až se rozvine kouř a prkénko začne působením horka „lupat“. Poté na ně můžete položit např. lososa a začít grilovat. Nezapomeňte zavřít poklop.

PŘÍSLUŠENSTVÍ

 • Gourmet BBQ Systém

  Jak mám uspořádat žhavé uhlí při použití Sear Grate roštu?

  Při použití Sear Grate roštu musí být vysoký žár bezprostředně pod litinovým roštem „Sear Grate“. Proto byste měli žhavé uhlí umístit na palivový rošt doprostřed a okraje nechat volné. Na okrajích grilovacího roštu vznikne potom nepřímá zóna, na které můžete při nízké teplotě dogrilovat např. steak. Weber doporučuje použít dřevěné uhlí Weber Steakhouse Premium Restaurant. Tím docílíte vysoké teploty a uhlí zůstane žhavé přiměřeně dlouho dobu.

   

  Co mohu připravit ve woku?

  Použití woku není omezeno jen na přípravu typických asijských jídel. Navíc v něm můžete připravovat také rizoto (nezapomeňte míchat) paellu, chilli con carne, guláš a polévky. V tomto případě je žhavé uhlí také uspořádáno uprostřed pod wokem.

   

  Co mohu připravovat na grilovací pánvi?

  Můžete připravovat všechny pokrmy typické pro přípravu na pánvi, dokonce i sázená vejce nebo omelety. Pokud použijete trochu omastku nebo oleje, pokrm se na litinovou grilovací pánev nepřilepí.

   

  Jak vyčistím wok nebo pánev?

  Protože se jedná o litinu, neměli byste nikdy wok ani pánev namáčet do mycího roztoku nebo je ošetřovat čisticím přípravkem. Po použití je otřete kuchyňským papírem a případně očistěte čistou vodou a drsnou houbou.

   

  Wok i pánev vždy dobře osušte. V žádném případě je nedávejte do myčky na nádobí.

 • Jak odstraním chybové hlášení u audiodigitálního termosondy?

  Problém:

  Přijímací část už neukazuje aktuální teplotu měřicího čidla.

   

  Odpověď:

  Zkontrolujte nejdříve, zda je zástrčka správně zastrčená ve vysílací části.

  Zkontrolujte, zda se zobrazuje symbol příjmu (kruh přes trojúhelníkovou anténu). Pokud tomu tak není, oba přístroje „resetujte“.

  Obě části teploměru se při resetu automaticky nastaví na stejnou frekvenci a tak se vždy znovu „najdou“. Ostatně se tato frekvence může ztratit po delší pauze. Eventuálně je proto nutné přístroj resetovat při každém novém startu.

  Zapněte obě části přístroje a otevřete záklopky přihrádek na baterie.

  Potom stiskněte obě tlačítka „reset“ ihned jedno po druhém a položte vysílač a přijímač přímo vedle sebe. Počkejte krátce, až se obě části najdou. Nato zavřete přihrádky a použijte teploměr obvyklým způsobem. Přitom musí být teploměr zastrčen ve vysílací části.

   

  Problém:

  Teploměr ukazuje stále 199 °C.

   

  Odpověď:

  Proveďte nejdříve reset shora popsaným způsobem. Pokud by chyba nebyla odstraněna, vyměňte prosím čidlo. Obraťte se v tomto případě na odborného prodejce.

  Nikdy teploměr, popř. čidlo nestrkejte do žhavého uhlí. Tím by se čidlo zničilo.

   

  Pozor:

  Nestrkejte nikdy teploměr, popř. čidlo do žhavého uhlí. Tím by se čidlo zničilo.

ELEKTRICKÉ GRILY

 • Je výkon Weber Q 140 srovnatelný s grily na dřevěné uhlí nebo s plynovými grily?

  Ano. Weber Q140 a Q 240 (od r. 2011) má vysoký elektrický výkon 2,2 kW a je tak schopen vyprodukovat vysoký žár a tím také chuť typickou pro grilované pokrmy. Také na elektrickém grilu se griluje se zavřeným poklopem.

 • Musím svůj gril předehřívat?

  Ano, stejně jako každý z našich grilů. Weber Q 140 se musí přibližně na 15 minut (litinové rošty musí být roztopené) předehřát se zavřeným pokloprm na vysoký stupeň.

 • Vznikají u elektrických grilů stejné vůně, jaké znám u grilů na dřevěné uhlí nebo na plyn?

  Ano. Typickou chuť grilovaného pokrmu vytváří aroma vznikající opékáním (Maillardova reakce: molekuly uhlovodanů a bílkoviny reagují působením žáru a vytváří aromatické látky, které vnímáme jako typické aroma grilování).

   

  Toto aroma vzniká přímo na kontaktních plochách s grilovacím roštem. Litinové rošty ideálně předávají na kontaktních místech s masem žár dále. Weber elektrické grily Q 140 a Q 240 jsou od roku 2011 vybaveny litinovými rošty.

 • Mohu na grilu Weber Q 140/Q 240 grilovat také nepřímou metodou?

  „Ano i ne“. Vzhledem k uspořádání topné spirály, která pokrývá celou plochu, nemohou být vytvořeny jednotlivé okruhy jako je tomu např. u plynových grilů. Přesto je možné snížením žáru na grilu Weber Q 140 také grilovat celé kuře nebo pečeni. V tomto případě doporučujeme použití malého koše na pečeni (Q 140 #6429, Q 240 #6407). Naplněný koš se postaví doprostřed grilu, pod nímž se nachází hliníková miska na odkapávání tuku. Poklop vždy zavřete.

 • Může kapat tuk na topnou spirálu?

  Topné těleso má malý průměr.

  Stékající tuk tedy může na topnou spirálu kapat jen v omezeném množství. Topná spirála je však velmi horká a do červena rozžhavená. Tuk je proto ihned odražený a topné těleso se vypálením zbaví tuku samo.

   

  Pokud se griluje při velmi nízkých teplotách, měl by být po grilování regulátor nastaven na vysoký stupeň, aby se topná spirála a také grilovací rošt mohly samy vypálit.

 • Jak vyčistím gril Weber Q 140/Q 240?

  Po grilování nastavte Q 140 / Q 240 na vysoký stupeň, zavřete poklop a počkejte, až po stranách poklopu nebude vycházet už žádný kouř. To by nemělo trvat déle než 15 minut.

   

  Potom grilovací rošt okartáčujte grilovacím kartáčem Weber. Ještě teplý poklop podle míry znečištění vytřete mokrou utěrkou a čističem Weber. Grilovací vanu také vytřete podle míry znečištění utěrkou a čističem Weber. Předtím ještě dřevěnou špachtlí nahrubo vyčistěte eventuální zbytky.

   

  Pro lepší vyčištění grilovací vany uvolněte svorku u otvoru ve spodní části grilovací vany , kterou je upevněna topná spirála. Odstraňte regulační jednotku. Lze ji jednoduše vytáhnout. Uchopte regulační jednotku a vytáhněte ji. Potom uvolněte oba šrouby, kterými je upevněno topné těleso a vytáhněte jej. Nyní se snadno dostanete ke grilovací vaně a můžete ji pohodlně vyčistit.

   

  Po každém grilování nemusíte grilovací vanu čistit tímto způsobem. Často stačí odstranit zbytky z grilovací vany dřevěnou nebo plastovou špachtlí. Prosím, dbejte na to, aby hliníková odkapávací miska pod grilovací vanou byla vždy čistá a bez mastnoty.

   

  Pozor: Nikdy grilovací vanu vašeho grilu uvnitř nevykládejte aluminiovou fólií.

 • Mohu na grilu Weber Q 140 grilovat také v bytě?

  Ne! Všechny grily značky Weber jsou určeny výhradně pro venkovní použití.

   

  Weber Q140 musí být připojen k venkovní zásuvce s ochranným FI jističem.

 • Jaký prodlužovací kabel mohu použít?

  Nejlepší je zastrčit kabel grilu přímo do venkovní zásuvky. Ta musí být zvlášť zabezpečená ochranným FI jističem.

  Pokud byste však potřebovali prodlužovací kabel, zvolte pokud možno krátký. Čím delší je vedení, tím více výkonu (napětí) se ztrácí. Prodlužovací kabel musí mít povolení pro venkovní oblast.

 • Je možné skladovat Weber Q 140 a Q 240 venku?

  Ano. Jestliže plánujete gril delší dobu nepoužívat, měli byste jej nejdříve vyčistit.Pro váš gril nabízíme Weber ochranný obal. Pokud je to možné, postavte gril pod střechu nebo jiný přístřešek na místě chráněném před povětrnostními vlivy.

PLYNOVÉ GRILY

 • Q 100: Jak dlouho mohu s plynovou kartuší grilovat?

  Spotřeba plynu u Q 100 činí cca 200 gramů na hodinu. Plynová kartuše má objem 445 g. Můžete tedy grilovat 2 hodiny na plný výkon. Plný žár je však nutný jen pro předehřátí nebo vypálení grilu. Zpravidla může být teplota výrazně snížena. V praxi to znamená, že můžete grilovat až 4 hodiny.

 • Mohu místo plynové kartuše Weber použít také plynové kartuše jiného výrobce?

  Ano. Plynové kartuše Primus typ 2202 představují svou konstrukcí stejnou variantu jako jsou plynové kartuše Weber.

   

  Tato kartuše se rovněž vejde do držáku Weber Q 100 a má identický připojovací ventil.

 • Mohu Q 100 používat i s jinou plynovou lahví?

  Ano. Pomocí speciální hadice (#25001) můžete gril provozovat na 5 nebo 11kg plynové láhvi. Dodržujte prosím pokyny v návodu k obsluze.

 • Mohu Q 200 přestavět pro provoz na plynové kartuši?

  Ne. To by také s ohledem na spotřebu plynu nemělo žádný smysl. Tento gril můžete používat výhradně s 5 nebo 11kg plynovými lahvemi, které jsou na trhu běžně k dostání.

 • Plamen na mém Q hořáku už není rovnoměrně rozložen. Co mám dělat?

  Mastnými výpary, které v grilu vznikají, se otvory na hořáku zanášejí. Měli byste hořák čas od času vyčistit. Potom se plamen znovu rovnoměrně rozloží po celém hořáku a jeho výkon se znovu obnoví. V tom případě byste měli odstranit grilovací rošt a hořák nastartovat. Nyní kartáčujte čistým ocelovým kartáčem nad otvory hořáku, nad plameny. Plamen se pak znovu rovnoměrně rozloží a všechny ucpané otvory se znovu uvolní.

 • Gril Q 100/200/300 už nejde zažehnout. Co mám dělat?

  Na zapalovací jednotce, vpravo v grilovací vaně se nachází v bezprostřední blízkosti hořák. Pod krytem zapalovače (gascatcher) se nacházejí malé otvory kolem hořáku (jsou zakryty krytem/gascatcher), kterými proudí plyn k zapalovači. Tyto otvory mohou být ucpané kvůli mastným výparům. V tomto případě byste měli hořák vyjmout a otvory vyčistit. Postupujte podle pokynů v návodu k obsluze.

 • Můj plynový gril hoří velkými žlutými plameny. Co mám dělat?

  Jakmile plameny hoří žlutě, měli byste na hořáku zkontrolovat síť na ochranu proti hmyzu. Tudy proudí vzduch do hořáku a zajišťuje čisté spalování.

  Postupujte podle návodu k obsluze a vyčistěte hořák a ochrannou mřížku proti hmyzu.

 • Plynová hadice u mého grilu je porézní. Mám ji vyměnit?

  Hadice by se měla nejméně každých 5 let vyměňovat. Intenzivním slunečním zářením se může stát, že bude hadice porézní. V každém případě byste měli udělat test, zda hadice neprosakuje. K tomu existují v baumarktu speciální spreje, při jejichž aplikaci na netěsná místa upozorní bubliny. Postupujte podle návodu k obsluze vašeho grilu. Kontrolu těsnosti byste měli provést vždy:

  • když je gril nový a nově smontovaný (i od prodejce)
  • po delším skladování
  • při přepravě grilu
  • při zápachu plynu
  • při porézní hadici nebo
  • po výměně dílů na grilu.
 • Jak poznám, kolik můj gril spotřebuje plynu?

  Spotřeba plynu je uvedená ve vašem návodu k obsluze a na typovém štítku vašeho grilu a udává se v g/h (gram na hodinu).

DOTAZY K NÁHRADNÍM DÍLŮM / REKLAMACÍM

 • Mohu dokoupit náhradní díly ke svému grilu?

  Ano. Můžete dokoupit téměř každý náhradní díl v průběhu záruční doby. Obracejte se na prodejce značky Weber. Sériové číslo je pro obchodníka důležitá informace zvláště u plynových grilů. Mějte prosím sériové číslo po ruce.

 • Jak mám postupovat při reklamaci?

  Při reklamaci se spojte nejdříve s prodejcem, u kterého jste přístroj koupili. Připravte si sériové číslo a doklad o koupi vašeho grilu.

  Prodejce vaši reklamaci převezme a dále vám pomůže s jejím vyřízením.

  Prosím, neposílejte grily. Zpravidla se jedná jen o snadno nahraditelné díly, které vám prodejce nebo přímo Weber zašle.

 • Kde najdu sériové číslo?

  Plynové grily:

   

  Sériové číslo začíná dvěma písmeny, následuje 6 nebo 7 číslic. Najdete je na těchto místech:

  • Q 100-200: na zádním rámu nebo pod bočními stolky
  • Q 300: pod bočními stolky
  • Spirit Classic & Spirit Premium: spodní plech
  • Genesis: na držáku misky na zachytávání tuku
  • Summit: vnitřní strana pravého bočního dílu (skříň)
  • Všeobecně: na samolepce na příslušném návodu k obsluze

   

  Grily na dřevěné uhlí

  • 2 písmena na větracím průduchu v poklopu

   

  Elektrické grily

  • na zadním rámu

MÁTE JEŠTĚ DALŠÍ OTÁZKY?

V případě dalších dotazů nás prosím kontaktujte.